انکرتکست(Anchor Text) چیست؟

 انکرتکست (Anchor Text) چیست؟

 

 

انکرتکست(Anchor Text) چیست؟

 

اول از همه بهتر است معنی کلی انکرتکست را بدانید که در ابتدا شاید عجیب و بی‌معنی به نظر بیاید ،کلمه Anchor به معنی لنگر کشتی و Text به معنی متن است. اما نکته قابل توجه اینجاست که Anchor به معنی معرفی یا پرزنت کردن و حتی به مجریان برنامه‌های زنده تلویزیونی هم گفته می‌شود.

در واقع متنی که سئو سایت مورد نظر ما را در یک جمله به بازدید کننده معرفی می‌کند و کارش وصل کردن و محکم کردن ارتباط بین کاربر و طراحی سایت شباهت به لنگر کشتی دارد را به این دلیل اینطور نامگذاری کرده اند.

تولید محتوا امروزه یکی از روش های اصلی بهبود رتبه سایت در گوگل است.متن هایی که در محتوا قابل کلیک کردن باشد به دیگر موقعیت ها و مکان ها به داخل یا خارج طراحی سایت لینک داده می شوند در مرورگرهای مدرن، این عبارت یا متن به رنگ آبی یا زیر خط دار مشاهده می کنید

انکر تکست ها یکی از عوامل مهمی در محتوا می باشند که توجه ویژه ای باید به آن کنید چرا که در افزایش و رتبه سئو سایت نقش به سزایی دارد.

برای کارایی بهتر انکر تکست ها کارهای زیر را انجام دهید بهتر است :

استفاده از عبارت کلیدی

اگر می خواهید نتیجه بهتری را از انکر تکست دریافت کنید، بهتر است از عبارت کلیدی آن صفحه برای لینک دادن استفاده کنید تا به گوگل نشان دهید که با روش قانونی به دنبال دریافت لینک هستید.

استفاده از انواع انکرتکست ها

فقط از یک نوع انکر تکست برای تولید محتوایتان استفاده نکنید و سعی کنید که از انواع انکرتکست ها اما به درستی استفاده کنید.

به سایت های اسپم لینک ندهید

سایت های اسپم به دلیل اینکه توسط گوگل شناسایی می شوند و مورد جریمه قرار می گیرند اگر به سایت های آن ها لینک بدهید یعنی آن ها را تایید کرده اید و  گوگل سایت شما را نیز جریمه خواهد کرد

پست مهمان بنویسید

یکی از بهترین روش های دریافت بک لینک پست مهمان می باشد. در پست مهمان، در انکر تکست اگر از کلمه کلیدی مرتبط با صفحه فرودی خود استفاده کنید.

 

انکر تکست‌های با اصول سئو یا به اصطلاح SEO-Friendly این چهار ویژگی را دارند:

ساده و مشخص هستند ، مرتبط با لینک هدف هستند ، چگالی کلیدواژه‌های آنها کم است ، از نوع نامشخص (Generic) نیستند.

, , , ,

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

*

code

فهرست