تگ آلت alt چیست؟

 

تگ آلت چیست

تگ alt مخفف واژه alternate  می باشد که به عنوان “متن جایگزین” برای یک تصویر است تگ آلت (alt) ، بیانگر توضیح کوتاهی از عنوان یک تصویر در یک طراحی سایت می باشد. شود . یکی از نکته های مهم در بهینه سازی تصاویر طراحی سایت ، استفاده از ویژگی آلت Alt است. معمولا متن آلت باید موضوع عکس رو نشون بده یکی از اهداف اصلی تگ Alt  برای کسانی است که تصاویر برایشان باز نمی شود مناسب می باشد.

در واقع علاوه بر اینکه این متن هرجا که تصویر لود نشد نمایان میشه، برای موتورهای جستجو از اهمیت ویژه ای برخوردار است. چرا که روبات جستجو نمیتواند عکس ها را تشخیص دهد اما میتواند اقدام به خواندن متن آلت کند از همین رو آن را تشخیص داده و در جای مناسب قرار دهد و در نتیجه روی سئوی کل سئو سایت تأثیر میذاره.

در ایجاد یک محتوای خوب برای یک سئو سایت باید تگ alt را مهم شمارید .هنگام نوشتن تگ آلت برای تصاویر یک صفحه یا پست باید به نکاتی توجه کنید که در این بخش به آن ها می پردازیم.

ایجاد تگ alt توصیفی

تگ های alt باید توصیفی و در عین حال مفید باشند. این تگ ها باید اطلاعات کافی برای افرادی داشته باشند که نمی توانند تصاویر را مشاهده کنند هنگام نوشتن تگ های alt باید از خود بپرسید که اگر امکان مشاهده تصویر نباشد  چه نوع تگ alt می تواند در فهمیدن موضوع تصویر به من کمک کند؟

تگ های alt را کوتاه انتخاب کنید

علاوه بر این که باید توصیفی باشند باید کلمات مختصر به جای جملات یا پاراگراف کامل برای انتخاب این تگ ها استفاده کرد. طول مناسب برای تگ alt باید حداکثر 125 کارکتر باشد در عین حال باید جزئیات کافی برای کاربران و موتورهای جستجو فراهم کند تا تصویر را به متن صفحه مرتبط شوند.

از کلمات کلیدی در تگ alt  خود استفاده کنید

در تگ های alt مکان مناسبی برای قرار گیری کلمات کلیدی مرتبط با موضوع صفحه یا پست شما هستند. اگر شما کلمات کلیدی مرتبط خود را در یک تگ alt قرار دهید، علاوه بر اینکه از این تگ ها برای توصیف محتوا به کاربران استفاده میشود برای توصیفی مناسب نیز برای موتورهای جستجوگر هم استفاده میشود و این امر میتواند در افزایش رتبه سایت نیز مناسب باشد.

به جستجوی کاربران نزدیک باشد

سعی کنیدعباراتی را که برای تصویرتان انتخاب می کنید علاوه بر اینکه توصیف کننده ی دقیق مطلب تان است به جستجوی کاربران نیز نزدیک باشد تا طراحی سایت شما بیش تر به چشم بیاید.

 

از کلمات کلیشه ای استفاده نکنید

در توصیف تصویر نیازی به نوشتن  کلماتی مانند تصویری از…یا عکس فلانی (برای مثال) از آن جا که موتورهای جستجو تشخیص می دهند که این تصویر است لازم به گفتن نیست شما باید سعی کنید جمله ای درباره ی تصویر بنویسید که به درستی تصویر شما را توصیف کند.

Related Posts

No results found

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

*

code

فهرست