مفاهیم رنگ ها

مفاهیم رنگ ها

همانطور که در بخش های قبلی از تاثیر رنگ ها بر روی عواطف و احساسات کاربران گفتیم در این بخش خصوصیات و ویژگی های رنگ ها و حس هایی که در بیننده در طراحی سئو سایت ایجاد می کند را بیان می کنیم.

رنگ سفید

نشانه پاکی صداقت ، ملایمت ، انرژی ، صمیمیت ، صلح ، خلوص و تمیزی را بیان میکند معمولا بهترین رنگ در انتخاب پس زمینه می تواند از رنگ سفید مورد استفاده قرار گیرد طراحی سایت های مهندسی بهتر است از رنگ سفید استفاده کنند.

رنگ سیاه

سیاه رنگی است که قدرت ، شهامت و مهارت را بیان می کند اما استفاده بیش از حد آن در طراحی سایت چشم را خسته میکند اما در پس زمینه سفید و روشن بسیار خود را نشان می دهد.

بسته به رنگ هایی که با آن در طراحی سایت استفاده می شود می تواند زیبا سنتی و مدرن باشد رنگ مشکی برای لوازم آرایشی ، کالاهای لوکس ، مد مناسب باشد.

آبی

بیانگر اعتماد، تعهد و صداقت است. آبی رنگ مورد اعتمادی می باشد که از آن برای بانک ها و شرکت های بزرگ استفاده می کنند  همچنین برای طراحی سایت هایی مثل مراقبت های بهداشتی سلامتی و تکنولوژی و دولت استفاده می شود.

از آبی برای طراحی سایت هایی مثل غذا استفاده نکنید چرا که استفاده بیش از حد آن منجر به سرد و بی روح بودن آن شود.

قرمز 

رنگی بسیار فیزیکی است که باعث افزایش ضربان قلب و برانگیختن افراد می شود.استفاده بیش از حد آن اصلا هیچ جذابیتی ندارد رنگ قرمز مفاهیمی چون شجاعت، قدرت ، انرژی، هیجان ، به مبارزه طلبیدن را می توان با این رنگ منتقل کرد.رنگ قرمز برای کالاهای لوکس و و طراحی سایت های فعال در زمینه طبیعت و حرفه ای استفاده نشود بهتر است.اما کاربرد آن در مد ، سرگرمی، غذا ، ورزش، تبلیغات ، سرویس‌های اضطراری می باشد.

سبز 

سبز رنگ ثروت است.و برای تعادل عناصر می باشد این رنگ باعث بالا رفتن حس تعادل، سلامت، تازگی و بهبود می شود و معمولا با محیط زیست در ارتباط است.و برای طراحی سایت هایی که در رابطه با جهانگردی گردشگری منابع انسانی سر و کار دارد بسیار مناسب می باشد.

نارنجی 

رنگی به نسبت خشن و فعال و پویا است که هشدار می دهد. از این رنگ مفاهیمی مانند تفریح، گرما، شوق و امنیت در بازدید کننده ایجاد می کند. برای طراحی سایت‌های تجارت الکترونیک، خودرو، تکنولوژی، سرگرمی، غذا مورد استفاده می شود.

زرد 

نماد جوانی، و خوش بینی است که مفاهیم احساسات، اعتماد به نفس، خلاقیت و دوستی را نیز منتقل می کند.از زرد برای شادی بخشیدن به افراد استفاده می شود ولی استفاده و نگاه بیش از حد به آن چشم ها راخسته می کند.

صورتی 

رنگی زنانه و رمانتیک و مفاهیم مانند مراقبت ، آسایش ، عشق ، گرما و احساسات جنسی در این رنگ منتقل می شود.صورتی رنگ پر زرق و برق می باشد و برای طراحی سایت های رسمی و جدی استفاده نشود بهتر است.

کاربرد رنگ صورتی بیش تر برای صنف های مربوط به بانوان است که  بسیار استفاده می شود.

بنفش

 یکی از رنگ هایی که آرام بخش رنگ بنفش می باشد که عناصر روانی را در خود جای داده است..

, , ,

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

*

code

فهرست